На сучасних заняттях телефони стали настільки ж звичними, як і книги. Однак через таку доступність гаджети нерідко відволікають молодь від навчання. Чи можна зробити так, щоб телефони підвищували продуктивність студентів, а не заважали їм? Дослідники в США випробували новий метод – однохвилинні перерви для користування телефонами, щоб перевірити, чи допомагає це більше зосередитись під час уроків. І результати виявилися обнадійливими.

Для того, щоб мати доступ до електромережі в будинку чи на роботі, обирайте якісні інвертори https://teclight.com.ua/invertory-dlya-solnechnykh-panelej для сонячних панелей на сайті інтернет-магазину електротоварів Теклайт. 

Експеримент для зосередженості

Ідея проста: на заняттях студентам дозволили короткочасні технічні перерви, під час яких вони могли користуватися телефонами протягом однієї, двох або чотирьох хвилин. Метою було оцінити, чи сприятиме це меншій кількості відволікань протягом основного заняття. Такі перерви ввели у курсі критичного мислення для першокурсників одного з великих університетів на Середньому Заході США. Протягом усього семестру команда вивчала, як це впливає на продуктивність студентів і використання гаджетів.

Чи дійсно працюють «технічні перерви»?

Результати дослідження, опубліковані в журналі Frontiers in Education, показали, що під час однохвилинних технічних перерв студенти набагато рідше тягнулися до телефонів протягом основного навчального часу. Цікаво, що саме найкоротша, однохвилинна перерва виявилася найбільш ефективною. Здається, що за одну хвилину студенти встигали прочитати чи надіслати декілька повідомлень, після чого могли повністю зосередитися на лекції.

Телефони: користь чи перешкода на заняттях?

Сучасні технології стали невід’ємною частиною навчання. Телефони допомагають викладачам нагадувати про дедлайни та підтримувати зв’язок зі студентами. Однак, зазвичай студенти користуються телефонами не за призначенням, іноді до 10 разів на день лише для перегляду неакадемічного контенту. Дослідження показало, що організовані перерви на телефони допомагають знизити кількість несанкціонованого користування гаджетами та створюють кращі умови для зосередженого навчання. Більше цікавих новин https://12kanal.com/u-lutsku-minyayut-teplomerezhi-zamist-staryh-trub-kladut-novi-ta-suchasni/  із усіх куточків світу та України ви можете знайти на хороших новинних ресурсах.